ЛОНГРІД-2 ( про Туалатини )

Питання пов'язані з не дуже старих або нових ПК
vaz2101
Повідомлень: 291
З нами з: 21 червня 2022, 11:02

ЛОНГРІД-2 ( про Туалатини )

Повідомлення vaz2101 »

Перший пост про ІВМ бачу, що читали то ж ловіть новий...

"Lock, Stock and Two Pentium III-S 1400 Tualatin"

Ця назва - це алюзія на чудовий фільм Гая Річі в перекладі з англ. "Карти,гроші та два стволи, що димлять"

Pentium III-S 1400 Tualatin був випущений компанією Intel, дата випуску: 8 січня 2002 року.

Процесор призначений для серверів та побудований на архітектурі Tualatin.

Загальна кількість ядер – 1.
Максимальна заявлена тактова частота процесора – 1.4 GHz.
Максимальна температура -69°C. Технологічний процес – 130 nm.
Розмір кешу: L1 – 8 KB, L2 – 512 KB.
Тип сокету, що підтримується: PPGA370. Максимальна кількість процесорів у конфігурації – 1(2).
Енергоспоживання (TDP): 32.2 Watt.

У новому конструктиві FC-PGA2 ядро покрите теплорозсіювальною пластиною.

Ціна за процесор сягала до 500 доларів за одну штуку, а зараз і до 100.

Туалатін це місто в Штаті Орегон (США) Населення: 26476 осіб.

Туалатинська долина - це сільськогосподарський та приміський регіон на південний захід від Портленда. Долина утворена звивистою річкою Туалатін, притокою річки Вілламетт у північно-західному кутку долини Вілламетт, на сході хребта узбережжя Північного Орегону. Більшість долини розташована в межах округу Вашингтон, відокремленого від Портленда горами Туалатін.

На початку 19 століття долину населяли Атфалаті, група мисливців-збирачів Калапуян, що говорили на діалекті північного калапуяна.

Атфалаті жили у кількох селах у долині, зокрема у Чакейпі («Місце бобра», перекладене ранніми білими поселенцями як «Боброва гребеля»).

Ранні європейсько-американські поселенці називали долину рівнинами Тваліті, спотворюючи назву племені Атфалаті.

Інші ранні варіації включали фалатину, нефалатину, твалайті, кожен з яких приблизно перекладається як повільна річка. Підходить для опису річки Туалатін.

Атфалаті, також відомі як туалатин або індіанці озера Вапато, були племенем калапуйя корінні американці, які спочатку населяли близько 24 сіл на рівнинах Туалатін у північно-західній частині Американського штату Орегон.

Люди Атфалаті жили по долині, ведучи спосіб життя мисливців-збирачів.

Основними продуктами харчування були олені, корінь камас, риба, ягоди, лосі та різні горіхи.

Атфалаті жили у прямокутних багатоквартирних будинках.

Плем'я використовувало обсидіан, здобутий у вулканічних хребтах на сході, щоб створювати гострі та ефективні наконечники для снарядів, включаючи наконечники стріл та списів.

Гострі та ефективні наконечники - такі самі, як і в 2002 році процесори Tualatin від Intel.

Перевірена часом і добре знайома багатьом лінійка Pentium III Coppermine досягла межі 1 GHz, після чого зростання частоти припинилося.

Продовженням її стали нові варіанти P-III із ядром Tualatin.

Tualatin — початкова назва глобального проекту Intel із переходу виробництва процесорів на 0,13-мікронну технологію 3 0,18.

В результаті лінійка Pentium III "розпалася" на два класи - настільних та серверних процесорів. У перших обсяг L2-кешу так і залишився рівним 256 KB, у других – подвоївся до 512 KB.

Процесори Pentium III мали серійні номери, доступні за командою CPUID, ще існував скрипт, що дозволяв читати цей номер дистанційно. Через загрозу електронного стеження було запропоновано заборонити Pentium III у Євросоюзі. У Pentium M і Pentium 4 Intel відмовився від серійних номерів, що програмно читаються.

Реалізація підтримки всіх нововведень Tualatin потребувала модифікації материнських плат і чіпсетів, в результаті чого були випущені i815 B-Step, VIA Apollo Pro133T/266T, SiS 633T/635T, а також оновлені чіпсети від ServerWorks ServerSet III LE3/HE-SL.

Чіпсети ServerWorks були спочатку орієнтовані на high-end. У них є PCI 64-біт/66 MHz, є підтримка кількох незалежних шин PCI, забезпечується робота з великими обсягами пам'яті, реалізовані багато функцій для оптимізації роботи систем (наприклад, двоканальний контролер пам'яті на ServerSet III HE-SL).

2002 року з'явилися робочі станції та корпусні (pedestal) сервери з процесорами нового покоління Intel Xeon «Foster» на базі мікроархітектури NetBurst. Однак для використання в тонких 1U серверах, що набирали тоді популярність, вони виявилися занадто гарячими. В результаті, для тонких серверів і недорогих продуктивних систем було вирішено використовувати Pentium III-S - серверний варіант Tualatin з 512 Кбайт кешу.

Але термін життя і випуску цього процесора виявився недовгим: практично він поставлявся тільки великим виробникам ПК, а з масового ринку їх було вилучено з метою звільнити дорогу новому продукту Intel – Pentium 4.

Розрахунковий термін служби Tualatin від 5 до 7 років (але минуло вже 20 років, а політ моїх двох Tualatin цілком нормальний, вони як і раніше у строю.)

Процесор заблокований для оверклокінгу Intel, але інтерес до цих процесорів ентузіасти виявляють і зараз, що доводить рекорд користувача з псевдонімом GraduS, який розігнав цей процесор з частоти 1.4 ГГц до 2494 МГц при напрузі на ядрі 1.8 В та охолодженні рідким азотом.

Ця платформа приваблює ентузіастів можливостями апаратних модифікацій за відносно низького рівня фінансового ризику.

Звичайно, для свого часу процесори Tualatin серії Pentium III-S були настільки ж рідкісними, як і дорогими, але зараз оверклокери готові випробувати їх на міцність навіть за наявності ризику тотальної втрати процесора.

Системи покоління Pentium III сьогодні є одними з найпопулярніших серед колекціонерів.

Це були чудові продукти чудової епохи і вони гідні того, щоб назавжди залишитися в пам'яті користувачів і серцях ентузіастів...
Вкладення
IMG_20221001_154840.jpg
Аватар користувача
BreakPoint
Повідомлень: 291
З нами з: 11 червня 2022, 20:54
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: ЛОНГРІД-2 ( про Туалатини )

Повідомлення BreakPoint »

Coopermine, доречі, є на 1100МГц та (теоретично) на 1133МГц. Моделі на 1133 я ніколи не бачив, ба більше, у chipdb.org їх теж немає. А ось 1100МГц в мене були, правда років 7 назад. Я їх тоді продав, бо Пентіум 3 як колекційні не розглядав. Зараз в мене є Celeron Coopermine 1100, його вже не продам. :D

Tualatin Celeron 1000 це був мій перший новий комп, до нього були тільки БВ. Я на четвертому курсі пішов підробляти, збирав на нього пів року, навіть всі літні канікули працював. Я його так беріг, що навіть не розганяв (добре хоч не даунвольтив). :D
vaz2101
Повідомлень: 291
З нами з: 21 червня 2022, 11:02

Re: ЛОНГРІД-2 ( про Туалатини )

Повідомлення vaz2101 »

BreakPoint писав: 02 жовтня 2022, 11:14 Coopermine, доречі, є на 1100МГц та (теоретично) на 1133МГц. Моделі на 1133 я ніколи не бачив, ба більше, у chipdb.org їх теж немає. А ось 1100МГц в мене були, правда років 7 назад. Я їх тоді продав, бо Пентіум 3 як колекційні не розглядав. Зараз в мене є Celeron Coopermine 1100, його вже не продам. :D

Tualatin Celeron 1000 це був мій перший новий комп, до нього були тільки БВ. Я на четвертому курсі пішов підробляти, збирав на нього пів року, навіть всі літні канікули працював. Я його так беріг, що навіть не розганяв (добре хоч не даунвольтив). :D
Це як байки про Туалатин 1.5 який теж ніхто не бачив , але на форумах США клялися що бачили і вот вот вчора пробували 😁 1100 знаю що є. А вот 1133 це вже питання. Але як казав Малдер I want to believe...нижче фото мій розігнаний 1100 до чесних 1600.
Вкладення
FB_IMG_1664696131884.jpg
FB_IMG_1664695995000.jpg
radical
Повідомлень: 226
З нами з: 15 червня 2022, 15:47

Re: ЛОНГРІД-2 ( про Туалатини )

Повідомлення radical »

vaz2101 писав: 02 жовтня 2022, 12:18 нижче фото мій розігнаний 1100 до чесних 1600
У мене А1 1100 на 146 шині працює.
А 850 на 133 шину ставав.
vaz2101
Повідомлень: 291
З нами з: 21 червня 2022, 11:02

Re: ЛОНГРІД-2 ( про Туалатини )

Повідомлення vaz2101 »

radical писав: 02 жовтня 2022, 12:58
vaz2101 писав: 02 жовтня 2022, 12:18 нижче фото мій розігнаний 1100 до чесних 1600
У мене А1 1100 на 146 шині працює.
А 850 на 133 шину ставав.
Класно 👍. Я за будь які експерименти. В ті далекі 2000 ми не могли собі дозволити такі ресурси для " цікавих дослідів ", а зараз коли комплекти не такі й вже дорогі, а материнки і проци в наявності - роби що хочеш. Коли був цікавий вольтмод і розгін було до 10 целеронів 1000 та 1100 в різних випусках та степнігах з якими я робив різні страшні речі, брав я їх по 25 того було не жалко, якщо згорить. Лайф-хак як робити скальпування для 370. Самий простий і надійний метод це простий канцелярський ніж із ламким лезом нагрітий на запальничці. Головне правильно піддіти кришку Туліка щоб розплавити задубілий герметик, ну і щоб кристал не пошкодити. Звісно материнка , конденсатори та охолодження теж грають свою роль особливо біля vrm.
radical
Повідомлень: 226
З нами з: 15 червня 2022, 15:47

Re: ЛОНГРІД-2 ( про Туалатини )

Повідомлення radical »

У мене є пара туалеронів, з особливим цинізмом перепиляних для сумісності з FCPGA, з видертими та перемотаними дротом ногами.

tualatin.jpg
Відповісти