допоможіть вибрати Б/у лаптоп

Питання пов'язані з не дуже старих або нових ПК
v0f41k
Повідомлень: 128
З нами з: 17 червня 2022, 16:46

допоможіть вибрати Б/у лаптоп

Повідомлення v0f41k »

коротко для тих хто не любить простині: шукаю лаптоп 2010-2012 року на АМД.

у нас на роботі чергове "Покращення" - відбирають індивідуальні робочі місця. Тепер місця будуть загального користування, особисті речі залишати на робочому місці не можна, зобов'зують зберігати в шафі, в комірку якої мій стаціонарний комп extended ATX не влазить. ПО суті виявляється що стаціонарні компи окрім малих тонких клієнтів фактично заборонені.
Порадьте який лаптоп можна купити для роботі в офісі з тих що можна шукати на вторинному ринку.
вимоги:
1. Зйомний аккумулятор, щоб можна було зберігати без живлення тривалий час.
2. Висока надійність, серія яка не страждає відвалом чипсетів і нормальна система охолодження, здатна працювати довгий час при великому навантаженні без перегріву
3. АМД, x64, 4 ядра або можливість встановлення такого проца
4. можливість апгрейду до 8-16 гб ОЗУ
5. можливість установки SSD+HDD (другий можна замість ODD через перехідник)
6. Класичний біос, ніяких UEFI. Наявність драйверів та можливість встановити XP/2003/7 та centos/ubuntu linux/freebsd хоча б за допомогою важких збочень.

порадьте конкретні моделі які шукати, в виборі заліза останніх 12 років, я нажаль розбираюсь погано.
Востаннє редагувалось 22 лютого 2023, 21:55 користувачем v0f41k, всього редагувалось 1 раз.
vaz2101
Повідомлень: 291
З нами з: 21 червня 2022, 11:02

Re: допоможіть вибрати Б/у лаптоп

Повідомлення vaz2101 »

Форум про старе залізо, але людина просить допомоги то чому б і не допомогти. Всі або майже всі нові ноутбуки а.) Гарячі Б.) Мають розпаяні процесори пам'ять та/ або ssd. Особисто я раджу знайти і взяти собі надійну конячку у вигляді HP probook 4540s i5 ставив на нього і лінукси і 7 . Надійний , гарно розбирається батарея знімається , все самому можна почистити. Додав на нього ssd на 240gb та 8 gb пам'яті це зробило з мого робочого ноута реактивний літак. Є варіант використовувати замість dvdrom ще один диск.
vaz2101
Повідомлень: 291
З нами з: 21 червня 2022, 11:02

Re: допоможіть вибрати Б/у лаптоп

Повідомлення vaz2101 »

Ну або класика жанру ThinkPad T410s.
v0f41k
Повідомлень: 128
З нами з: 17 червня 2022, 16:46

Re: допоможіть вибрати Б/у лаптоп

Повідомлення v0f41k »

мабуть я погано сформулював, я не про відяху, до неї вимог окрім драйверів під різні ОС та надійності немає. Проц має бути саме AMD, інтел не підходить. Мені треба сумісніть по ядру з наявними десктопами, я не хочу створювати "зоопарк". Обидві наведені моделі на інтелі.

гарячі - не біда, зроблю куллер на максимальні оберти, додам радіатор, насверлю дірок в корпусі.
Я не хочу новий, а щось тих часів коли проц, пам'ять та ssd були на роз'ємах.
vaz2101
Повідомлень: 291
З нами з: 21 червня 2022, 11:02

Re: допоможіть вибрати Б/у лаптоп

Повідомлення vaz2101 »

Тоді скажу, на мою скромну думку та досвід років з 15 у цій сфері , що ви шукаєте такого собі єдинорога. Поясню чому. 16 гігабайт оперативної пам'яті це вже новітні ноутбуки досить дорогі і питання 2003 і хр там вже не дуже актуальне, як і відсутність UEFI біоса вони йдуть вже з новими процесорами. Якраз таки всілякі райзени, тюріони і страждали від відвалів та перегріву мені найбільше приносили саме таких в неробочому стані. Ваш ноутбук мав би бути теоретично до 2012 року випуску. Тепер мені цікаво що напишуть брати і сестри по форуму.
Вкладення
copywriting-ukrajnskoju-02.png
radical
Повідомлень: 226
З нами з: 15 червня 2022, 15:47

Re: допоможіть вибрати Б/у лаптоп

Повідомлення radical »

Це треба шукати ноут на sandy/ivy bridge без дискретної карти.
Маю такий ноут з pentium 2020M, 8 ГБ DDR3 1600 та 120GB SSD. Батарея з 2013 року жива.
Пам'яті туди можна поставити 16 ГБ, як і ХР при потребі.
Звісно, 4 ядра туди навряд чи можна поставити, але якийсь i3/i5 можна втулити, якщо чипсет підтримує.
v0f41k
Повідомлень: 128
З нами з: 17 червня 2022, 16:46

Re: допоможіть вибрати Б/у лаптоп

Повідомлення v0f41k »

Яка з вимог за межами можлвого?
Я ж не вимагаю щоб воно коштувало три гривні, як нещодавно куплений на аукціоні thinkpad на P-III
https://violity.com/111163255-noutbuk-ibm-thinkpad-t21

Цей ноут беру для роботи і я розумію що хочеш чи ні, але за гарну конфігурацію доведеться віддати 2 зарплати.

Невже бажання 2 модулі so-dimm ddr3 по 8гб це вже губу розкатав? Я ж не вимагаю щоб вони були в базі, я можу докупити і доставити/замінити, аби проц, пам'ять та SSD не були впаяними в материнку.
Ну якщо з 4 ядрами та 16гб це понад адекватних можливостей, можна знизити до 2 ядер та 4гб ОЗУ, тоді навіть DDR2 моделі підходять.
Але в 2022році я не вважаю такі вимоги захмарними.
Десктоп у мене HP XW9400 з 16гб озу 8 планок по 2гб DDR2, 2 проца opteron по 2 ядра, усього 4 ядра, він 2008 року випуску, йому 14 років і має ліцензійну наклейку windows XP 64 bit.
Звісно щоб отримати подібні характеристики на ноуті потрібно брати наступного покоління, а саме на DDR3. десь першої половини 10х років.

Бо той ноут що є зараз це мобільний athlon S462, в нього встановити більше 2гб DDR1 не можливо і проц не підтримує SSE2 та x64, що не дозволяє оновити браузер.
vaz2101
Повідомлень: 291
З нами з: 21 червня 2022, 11:02

Re: допоможіть вибрати Б/у лаптоп

Повідомлення vaz2101 »

Виконуються майже всі задані умови окрім заміни процесора і біоса. HP EliteBook mt43, 14" FHD, AMD Pro A8-9600B, 8GB DDR4, 256GB SSD, пам'ять можна збільшити і поставити ще один диск. Питання ціни такого апарату та стану після попередніх господарів. Але я б брав із ThinkPad на інтелі. У кожного своє бачення та смак. Якщо вже "придиратися" до слів а UEFI біос почали вводити в період з 2003-2012 то ноутбук мав би бути до цього часу, але підтримувати ddr3 та мати щось типу zif-socket із змінним процесором та обов'язково зі слів amd 2-4 ядра. Ось саме ці параметри один одного взаємо-виключають.
v0f41k
Повідомлень: 128
З нами з: 17 червня 2022, 16:46

Re: допоможіть вибрати Б/у лаптоп

Повідомлення v0f41k »

погуглив, подивився. Хіба у нього зйомний акумулятор? Виглядає як тонка мильниця, на око туди навіть 18650 в корпус не влізуть.
Драйверів під відео AMD Radeon R5 для xp/2003 немає, це критично, треба зменьшувати параметри, але вибирати щось як мінімум на покоління старіше.
Uefi це GPT замість MBR, чи вміє цей ноут працювати в режимі емуляції bios?
Для мене можливості роботи в режимі MBR та відключення AHCI є обов'язковими і набагато важливішими за гігабайти та ядра.
Harvester717
Повідомлень: 5
З нами з: 29 вересня 2022, 17:46

Re: допоможіть вибрати Б/у лаптоп

Повідомлення Harvester717 »

Останні ноутбуки з підтримкою WinXP та SATA compatibility дійсно були випущені десь в 2012. І це корпоративні моделі від "великої трійки" - Dell, HP, Lenovo. Усі інши кинули підтримувати XP ще в 2007, майже відразу як тільки вийшла Vista. А в корпоративному сегменті ноутбуків в ті роки AMD майже не був присутній.

В 2012 тільки HP спробувала випустити одну модель - HP ProBook 6475B (AMD Trinity), і для неї заявлена офіційна підтримка WinXP.

Далі були ProBook 645 G1 (AMD Richland) та EliteBook 745 G2 (AMD Kaveri), але в них офіційної підтримки XP вже нема. Хоча дрова начебто можна назбирати.

AMD Kaveri - останні APU на яких можна запустити XP, і вони завжди запаяні.
Відповісти