Плати для самостійної збірки ретро компютерів.

Старі ПК, комлектуючі, софт
Vlodek_d
Повідомлень: 21
З нами з: 09 квітня 2023, 21:01
Звідки: Львів

Плати для самостійної збірки ретро компютерів.

Повідомлення Vlodek_d »

Пропонуються друковані плати для самостійного складання наступної техніки:
1 ) MSX2-сумісного комп’ютера Omega MSX ( клон Yamaha MSX2 - комп'ютера з нашого дитинства ) , by Sergey Kiselev, детально весь проект описано на malinov.com. В комплекті - процесорна плата, плата клавіатури – див. фото в наступному пості. Ціна комплекта - 530 грн. Найближчим часом будуть і плати картриджів для MSX.
2 ) 386DX/486DLC single board комп'ютера на чіпсеті 495XLC, детально весь проект описано на alexandrugroza.ro . В комплекті - мікросхеми чіпсету 495XLC+82C206, основні панельки, гнізда під SIMM30 - 8 шт, мікросхема генератора SC425APB. Ціна комплекта - 2700 грн ( в т.ч. сама плата коштує 830 грн, але окремо не продається ).
3 ) Для особливих поціновувачів старовини - плата CGA_Redux, рімейк оригінального CGA адаптера IBM початку 80-тих років, детально весь проект описано на github.com/hkzlab. В комплекті тільки плата, бо особливо рідкісних комплектуючих в проекті немає, все доступне. Ціна - 570 грн.
Не комерція , віддаю по собівартості : замовлялось для себе, улюблене хоббі, але мінімальне замовлення повсюди– 5 шт любого виробу. Тож залишки пропоную всім бажаючим.
MSX_1.jpg
MSX_2.jpg
386SBMC.jpg
386SBMC_ICs.jpg
CGA.jpg
Аватар користувача
BreakPoint
Повідомлень: 298
З нами з: 11 червня 2022, 20:54
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Плати для самостійної збірки ретро компютерів.

Повідомлення BreakPoint »

А де ви кроватки та сокети берете? Виглядяють наче нові.
Може знаєте де можна дістати конектори для MFM дата кабелів?
A4241
Повідомлень: 78
З нами з: 17 січня 2023, 22:10

Re: Плати для самостійної збірки ретро компютерів.

Повідомлення A4241 »

BreakPoint писав: 28 липня 2023, 13:45 Може знаєте де можна дістати конектори для MFM дата кабелів?
У сенсі Flat Cable Edge Connector?
Їх навіть на алі повно, наскільки пам'ятаю там стандартний пітч 2.54? https://www.aliexpress.com/item/33035971298.html

Ну або можна із флоппі переробити https://www.vogons.org/viewtopic.php?p=1120315
A4241
Повідомлень: 78
З нами з: 17 січня 2023, 22:10

Re: Плати для самостійної збірки ретро компютерів.

Повідомлення A4241 »

Vlodek_d писав: 27 липня 2023, 09:57 Пропонуються друковані плати для самостійного складання наступної техніки:
Плати Adlib вже немає?
v0f41k
Повідомлень: 128
З нами з: 17 червня 2022, 16:46

Re: Плати для самостійної збірки ретро компютерів.

Повідомлення v0f41k »

цікавлять подробиці проекту №2
на сайті alexandrugroza.ro чиєсь резюме, проект не зберігся, чи може у вас є пряме посилання або назва проекту щоб загуглити по сайту?
Цікавить прошивка bios, розводка плати та схема з проекту. А також знайти що в ньому унікального, сокету під SLC не бачу. Схоже це просто клон старої промислової плати.
чомусь автор проекту не використав можливість чіпсету на повну і не зробив плату з VLB, 4 банками ОЗУ, 2 банками кешу, сокетами під DLC та SLC та джамперами перемикання між 16 та 32бітним режимом.

Промисловий формат ISA плати хоч і цікавий, але не настільки рідкий щоб робити клон з нуля, я оригінальну не новодільну плату з усіма деталями 8Мб ОЗУ за 400грн на violity купив, тільки чіпсет UMC.

маю 386DX плату на цьому чіпсеті і вважав що її вартість в укомплектованому робочому стані 384грн. За $73 можливо купити навіть на ebay
щодо вартості текстоліту - зрозуміло шо виготовлення новоділу дорого коштує і звідки й ціна 830грн, але здивований що решта деталей з набору коштують 2700-830=1870грн, при тому набір не повний, немає найдорожчих деталей - процесор, сопроцесор, кеш, контроллер клавіатури. Мікросхема 495XLC хоч і рідка, але точно не варта таку суму. Інше взагалі не є рідкістю і випаюється з дохлої материнки.
Якщо подивитися вартість ретролотів на aliexpress дивуюсь, хіба за ці гроші їх купують?
Vlodek_d
Повідомлень: 21
З нами з: 09 квітня 2023, 21:01
Звідки: Львів

Re: Плати для самостійної збірки ретро компютерів.

Повідомлення Vlodek_d »

Вибачаюсь , що довго не відповідав. Трошки був замотався - не до хоббі було.. По порядку :
1) Гнізда під SIMM і панельки під CPU i NPU купувались в USA, в якомусь Інтернет-магазині, що спеціалізується на різних конекторах. Так, вони нові )))
2) Edge конекторів дійсно повно на Алі, завтра гляну в себе - можливо й знайду MFM-ні, напишу
3) Adlib останній був проданий в комплекті з шести плат на Micro8088, роздерибанювати комплекти я не хотів, щоб не зависали потім в мене окремі плати .
4) Не засмучуйтесь що не отримали Adlib - мені вже десь попадалась на очі новіша версія з виправленими дрібними , але неприємними недоліками
5) http://www.alexandrugroza.ro/microelect ... index.html , все поацює, вся інфа є
6) Щодо питань з ціноутворенням : я не любитель мародерити старі плати з багатьох причин, може , завтра розпишу. Тому 495XLC+82с206, панельки і гнізда купувались новими, і їхали до Львова з Сіеттла. Тож з огляду на те, що 20-25 usd коштує тільки 495XLC, і від 20 долл тільки доставка по USA коштує - 50 usd за все - то небагато ще.
7) Суперечки «навіщо тратити такі гроші на створення "новодєлу", якщо дешевше можна купити на розвалі готове» - не мають смислу. Різна мета. Тут сам процес приносить задоволення.
8) Промисловий форм-фактор, то справа смаку. Мені от дуже подобається, наприклад.
Востаннє редагувалось 11 серпня 2023, 10:04 користувачем Vlodek_d, всього редагувалось 2 разів.
Vlodek_d
Повідомлень: 21
З нами з: 09 квітня 2023, 21:01
Звідки: Львів

Re: Плати для самостійної збірки ретро компютерів.

Повідомлення Vlodek_d »

Писав з телефона, опечатки завтра повиправляю
Vlodek_d
Повідомлень: 21
З нами з: 09 квітня 2023, 21:01
Звідки: Львів

Re: Плати для самостійної збірки ретро компютерів.

Повідомлення Vlodek_d »

Про MFM конектори. Якщо память не підводить, там 34+20 контактні шлейфи.
На жаль маю лише 36 (ext ISA16) і 50 (MSX) контактні. Якщо дуже потрібні, можу вислати, вони обрізаються і переклеюється суперклеєм торець.
Я якось навіть канцелярським біндерли затискав, і як тимчасовий варіант працювало.
Ой, соррі, що ж я городжу !!! Видно ,вже засинаю ))) Вам же конектори на шлейф потрібні, а я про для монтажу на плату подумав.
Вибачаюсь , нема…
Востаннє редагувалось 11 серпня 2023, 09:54 користувачем Vlodek_d, всього редагувалось 1 раз.
A4241
Повідомлень: 78
З нами з: 17 січня 2023, 22:10

Re: Плати для самостійної збірки ретро компютерів.

Повідомлення A4241 »

Дякую, а щодо CGA_Redux - є до неї хоч якась комплектуха додатково?
Бо я не радіоаматор взагалі, не уявляю де брати більшу частину чіпів, і чим шити настільки старий біос наприклад, конектори, планка під розмір – ну все непросто
Vlodek_d
Повідомлень: 21
З нами з: 09 квітня 2023, 21:01
Звідки: Львів

Re: Плати для самостійної збірки ретро компютерів.

Повідомлення Vlodek_d »

Щодо CGA Redux. З точки зору підбору комплектухи - самий безпроблемний проект, що я памятаю за останні пару років.
Вся сотня корпусів дрібної логіки , і навіть память - доступні в совєтських аналогах к555,кр1531,кр1533.
І на відміну від того ж 386SBMC , там немає вимог ні до швидкодійності тої логіки, ні до нагрузочної здатності.
Про 386SBMC - окрема розмова, хоча в мене воно теж працює на екс-совєтській логіці.
к555,кр1531,кр1533 - все можна купити відносно дешево в Україні.
http://bereka-radio.com.ua/index.php?route=common/home
https://3v3.com.ua/
https://zapadpribor.com/ua/
і, мабудь, ще з десяток продавців знайдете, якщо пошукати.
Моторолу 6845 знайти буде тяжче , але якщо не знайдете - поділюся, ще пару штук маю в запасі.
ROM - які проблеми ? - я заливав оригінальну прошивку IBM P/N 5788005,
в чотирьох екземплярах в звичайну 27256, зараз тут викладу.
на фото - зібрана CGA Redux, на 90% на КР1533 логіці і з совєтською КР565РУ5 памяттю.
З брекетами- складніше, тут вже треба трошки слюсарної роботи прикласти :D
Берете заглушку від АТ/АТХ корпуса, свердлите, пиляєте, приклад - на фото.
Вкладення
IBM_5788005_AM9264_1981_CGA_CARD.zip
(3.68 Кіб) Завантажено 134 разів
Брекет.jpg
Набита.jpg
40х25.jpg
Відповісти